Korábbi jogszabály szerinti hirdetményminta alkalmazhatósága

Kérdés: Elektronikus hirdetményfeladás során van-e mód 15/2004. IM rendelet szerinti minta kitöltésére – 2005. évben megkezdett eljárás esetén?
Részlet a válaszából: […] A közbeszerzésitervpályázati hirdetmények, a bírálati összegzések és az éves statisztikaiösszegzések mintáit a 2/2006. IM rendelet tartalmazza. Az IM rendeletben előírthirdetménymintákat kell minden esetben kitölteni – tehát a 2005-ben megkezdetteljárás esetén is...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. október 16.

Módosított tanácsi tájékoztató előtt készült közjegyzői okirat felhasználhatósága

Kérdés: Még a Közbeszerzések Tanácsa kizáró okok hiányának igazolási módjairól kiadott módosított tájékoztatója előtt több közjegyzői okiratot készíttettünk. Felhasználhatjuk-e ezeket az okiratokat továbbra is a "közjegyző által hitelesített nyilatkozat" helyett?
Részlet a válaszából: […]

Természetesen, ebben a tekintetben azonos következménye van a közjegyzői okiratnak, hasonlóan a közjegyző által hitelesített nyilatkozathoz. A kiírás szerinti érvényességi határidőket azonban figyelembe kell venniük az ajánlattevőknek.

 

[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. szeptember 4.

Többváltozatú ajánlatértékelés során követendő gyakorlat

Kérdés: Többváltozatú ajánlatértékelés során követhető-e olyan gyakorlat, mint a "PRAG" eljárásokban, vagyis az ajánlatok minimális követelményeire – mint alapváltozatra – adott legkedvezőbb ajánlat esetén vizsgálandók-e csak az ettől eltérő változatok, vagy pedig az összes ajánlat összes változatát önálló és egyenlő szinten kell elbírálni?
Részlet a válaszából: […] ...többi alternatívajánlat versenyben marad. [A Kbt. 89. § és 198. §-ainak (1) bekezdése tartalmazrendelkezést az alternatív ajánlat érvényességére. Eszerint a többváltozatú(azaz az alternatív) ajánlat esetében csak az olyan változat lehet érvényes,amely megfelel...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. szeptember 4.

Kbt.-módosítást követően keletkezett közjegyzői okirat felhasználhatósága

Kérdés: A Kbt. módosításával a kizáró okok igazolása kapcsán változott a törvény 63. §-a. Az eddigi közjegyzői okiratot felváltotta a közjegyző által hitelesített nyilatkozat. Kérdésem, ha 2006. január 15-e utáni keltezésű a közjegyzői okirat, az abban nyilatkozottakban változás nem történt, akkor fel lehet-e közbeszerzési eljárásban használni, vagy feltétlenül közjegyző által hitelesített nyilatkozatot kell benyújtani?
Részlet a válaszából: […] ...kapcsolatos helyzetét, azaz általánosságban elfogadható. Ugyanakkorfigyelembe kell venni az ajánlatkérő előírását a nyilatkozatok érvényességiidejére vonatkozóan. Ha például az ajánlatkérő arról rendelkezett, hogy azajánlattevői nyilatkozat nem lehet 30 vagy...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. szeptember 4.

Felhívásban nem szereplő dokumentumok csatolásának megítélése az ajánlat érvényessége szempontjából

Kérdés: Megalapozza-e a Kbt. 88. § (1) bekezdésének f) pontja szerinti érvénytelenségi okot, ha az ajánlattevő olyan dokumentumokat is becsatol az ajánlat keretében, amelyet az ajánlatkérő egyáltalán nem kért, avagy az ajánlattevő azokat figyelmen kívül hagyhatja-e (mintha be sem csatolták volna)?
Részlet a válaszából: […] A közbeszerzési törvény 88. § (1) bekezdésének a)-h) pontjaiszerint az ajánlat érvénytelen akkor, ha– azt az ajánlati felhívásban meghatározott ajánlattételihatáridő lejárta után nyújtották be;– az ajánlattevő a biztosítékot nem, vagy nem az...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. július 24.

Gt. változása és a közbeszerzési eljárásban benyújtott igazolások kapcsolata

Kérdés: Az 1997. évi CXLIV. törvényt a közelmúltban módosították. A törvény 177. §-a egy új, (4) bekezdéssel egészült ki, amelynek értelmében a részvénytársaságok kötelesek nevükben megjelentetni, hogy zártkörűen, illetve nyilvánosan működnek. Hogyan érinti e törvényi változás a közbeszerzési eljárásokban az ajánlatokhoz csatolt, még a kötelező névváltoztatás előtt kiadott okiratokat, igazolásokat, referenciaigazolásokat? Meddig érvényesek ezek, különösen az akár évekre visszamenő referenciaigazolás?
Részlet a válaszából: […]

A társasági törvény – megközelítőleg egy évvel ezelőtt hatályba lépett – fenti kérésben szereplő módosítása a korábban kiadott okiratok, igazolások, referenciaigazolások érvényességét nem érinti.

 

[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. július 3.

Hivatalos (hatósági) igazolások érvényességi ideje

Kérdés: A közbeszerzési törvény által előírt hivatalos igazolások (VPOP, APEH, banki, munkaügyi főfelügyelőség, önkormányzat) milyen időtartamig érvényesek? Időtartamtól függően elég-e a közjegyző által hitelesített igazolást a pályázatra becsatolni?
Részlet a válaszából: […] ...kérdés első részére vonatkozóan utalunk arra, hogy a Kbt.jelenleg csak a munkaügyi igazolás érvényességére tartalmaz rendelkezést 63.§-ának (5) bekezdésében, amely szerint az Országos Munkabiztonsági és MunkaügyiFelügyelőség, illetve a Magyar Bányászati...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. július 3.

Az ajánlattételi felhívással érintett időszakon kívüli referencia elfogadhatósága

Kérdés: Az ajánlattételi felhívásban kizáró ok, ha 2002., 2003., 2004. években nem rendelkezik az ajánlattevő és/vagy 10 százalék feletti alvállalkozója megadott számú referenciával. Egyben a mérlegeredménye negatív volt, és nem rendelkezik az ajánlatkérő által megadott összegű forintforgalommal sem. Az ajánlat beadása 2006 elejére esik. Az ajánlattevő céget 2002-ben jegyezték be a cégnyilvántartásba, és évente minimális, de nem a közbeszerzés tárgyával kapcsolatos forgalmat bonyolított. (Egyik évben sem volt negatív a mérlegük.) Ténylegesen 2005 közepén kaptak építési és működési engedélyt fióktelepükre, és akkor kezdték el hivatalosan is működésüket. Ettől kezdve, tehát 2005-ben már megvolt a szükséges darabszámú referenciájuk, amelyet összesen 2002., 2003. és 2004. években kellene teljesíteniük. Nem a kérdéses időszakban, de mivel működésüket nem kezdték meg 2002-ben, csak 2005-ben, referenciájuk is csak akkortól lehet. Kérdéseink: – Elfogadható-e referenciának ebben az esetben a 2005. évi teljesítés? – Mérlegeredmény-kimutatásukban 2005. évben szerepel a kért összegnek megfelelő forgalom, de a 2005. évi mérleg még nem áll rendelkezésre. Ebben az esetben mi a teendő?
Részlet a válaszából: […] Tekintettel arra, hogy a 2005. év nem szerepelt a feltételekközött, nem felel meg a követelményeknek az ajánlattevő. Az alkalmasságikritériumok meghatározása során érdemes figyelemmel lenni a pontosfogalmazásra, hiszen ebben az esetben bizonyára nem ez volt az...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. július 3.

2005-ben beszerzett hatósági igazolások felhasználhatósága

Kérdés: 2005 novemberében beszerzett hatósági igazolásaink (APEH, VPOP, OMMF) tartalmazzák annak az eljárásnak a kiíróját és tárgyát, amelyre az igazolást beszereztük. Az igazolás 1 évig érvényes. Kérdésünk: beadhatjuk-e másik közbeszerzési eljárásban az igazolást (1 évig), függetlenül attól, hogy egy konkrét eljárás adatai vannak benne megnevezve, vagy nem? Ez felesleges költséget jelent ajánlattevőnek, pedig az igazolás szerint semmilyen tartozása nincs.
Részlet a válaszából: […] ...fogadni, ha más eljárásban kívánja azt használni az ajánlatkérő, hiszen azigazolás eljárásfüggetlen – természetesen az igazolás érvényességihatáridejének figyelembevételével. Megjegyezzük azonban, hogy a kérdésben egypontatlanság is szerepel, mivel az...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. július 3.

Támogatási feltétel és esélyegyenlőség

Kérdés: A kérdésünk roma munkavállalók alkalmazásának kötelezettségével kapcsolatos, figyelemmel a Kbt. 1. §-ának (2) bekezdése szerinti esélyegyenlőség, egyenlő bánásmód szabályára. Konkrétan: az európai uniós humán erőforrás operatív programok (hefop) keretében kötendő szerződés a támogatás nyújtásának feltételeként írja elő, hogy az ajánlatkérő a szolgáltatás igénybevételekor köteles minimum 10 százalékban roma származású munkavállalókat igénybe venni. Figyelemmel a Kbt. kogens szabályaira, egyáltalán jogszerűen megköthető-e egy ilyen támogatási szerződés, és ha igen, hogyan írható elő ez a kitétel jogszerűen az ajánlati felhívásban?
Részlet a válaszából: […] ...megvalósítani kívánt közbeszerzési eljárás/eljárásokdokumentációjában kell az ajánlatkérőnek előírnia, mint az ajánlat érvényességifeltételét. A támogatási szerződésben támasztott ilyen jellegű feltételekjogszerűségét az Európai Unió...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2006. június 12.
1
18
19
20
22