56 cikk rendezése:
41. cikk / 56 Jogorvoslati határidő kezdete az ajánlatkérő mulasztása esetén
Kérdés: Az ajánlatkérő mulasztása esetén honnan számít a jogorvoslati határidő kezdete, ha a mulasztás csak az eredményhirdetés után jut a tudomásunkra, de jóval az előtt történt?
42. cikk / 56 Több hiánypótlási határidő egy ajánlattevőre
Kérdés: Amennyiben több hiánypótlási határidő is van, úgy ha egy ajánlattevőre több határidő is vonatkozik, melyiket kell figyelembe vennie?
43. cikk / 56 Hiánypótlás teljeskörűsége
Kérdés: Ha a kiírásban csak az szerepel, hogy az ajánlatkérő biztosítja a hiánypótlás lehetőségét, honnan tudjuk, hogy az teljes körű-e, avagy sem?
44. cikk / 56 Eredményhirdetést követő hiánypótlás kizártsága
Kérdés: Az eredményhirdetést követően van még lehetőség hiánypótlásra?
45. cikk / 56 Hiánypótlási felhívásban nem szereplő hiány pótlására vonatkozó rendelkezés gyakorlati értelmezése
Kérdés: Ha a hiánypótlási felhívásban nem szerepel egy bizonyos hiány, mi értelme van annak, hogy az ajánlattevő az abban nem szereplő hiányt pótolja – ha az ajánlatkérő ezt nem igényli? A gyakorlatban a Kbt. e rendelkezése mely esetekre vonatkozik?
46. cikk / 56 Hiányok pótlásának "ütemezése"
Kérdés: Ha az ajánlatkérő több hiánypótlási felhívást küld ki, van-e lehetőség arra, hogy például az első felhívásban megjelölt hiányt csak a harmadik felhívást követően pótoljuk?
47. cikk / 56 Önkéntes hiánypótlás indokoltsága
Kérdés: Mi az értelme az önkéntes hiánypótlásnak? Ha az ajánlatkérő nem észlelt hiányt, miből juthat az ajánlattevő arra a következtetésre, hogy ajánlata annak ellenére hiányos?
48. cikk / 56 Önkéntes hiánypótlás benyújthatósága
Kérdés: Milyen jogszabályon alapul a felhívásnak az a rendelkezése, mely szerint az "önkéntes" hiánypótlást az eredményhirdetést megelőző legkésőbb 10 nappal nyújthatja be az ajánlattevő? Ehhez kapcsolódva kérdésünk az is, hogy a hiányokat meddig lehet pótolni?
49. cikk / 56 Ajánlati elemek pótolhatatlansága
Kérdés: Vannak-e olyan ajánlati elemek, amelyekre nem biztosítható a hiánypótlás lehetősége?
50. cikk / 56 Ellentétes rendelkezések a Kbt.-ben a hiánypótlás szabályozásánál
Kérdés: A Kbt. az ajánlati felhívás, részvételi jelentkezés stb. tartalmának meghatározásakor úgy rendelkezik, hogy a fentiekben fel kell tüntetni a hiánypótlás lehetőségét vagy annak kizárását. 2009. április 1-jétől – úgy tudjuk – a hiánypótlás biztosítása kötelező. Ehhez képest miért tartalmazzák a Kbt. 2009. április 1-jétől hatályos rendelkezései a fentieket?