12 cikk rendezése:
1. cikk / 12 Holtverseny árlejtés esetében
Kérdés: Meg lehet-e tiltani a holtversenyt az árlejtésnél? Ha nem, akkor mi történik, ha holtverseny alakul ki, és teljesen egyformák az ajánlatok?
2. cikk / 12 Azonos ajánlatok adott részszempontra
Kérdés: Mit kell tennünk ajánlatkérőként akkor, ha egy adott részszempontra az összes ajánlattevő azonos ajánlatot ad?
3. cikk / 12 Eljárás azonos mértékű ellenszolgáltatást tartalmazó ajánlatok beérkezése esetén
Kérdés: Egy eljárásban 15 ajánlat érkezett. A bírálati szempont a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás volt. Három ajánlat azonos mértékű ellenszolgáltatást tartalmazott. Ilyenkor hogyan választja ki az ajánlatkérő a nyertes ajánlattevőt? Nem sérül az esélyegyenlőség? Esetleg új eljárást kell kiírni?
4. cikk / 12 Jogszabályban meghatározott ár versenyeztetésének alapja
Kérdés: Mi értelme van annak, hogy a jogszabályban előírt árat versenyezteti az ajánlatkérő? Hiszen a sorsolás garantált, és ez egyik félnek sem kedvez valójában.
5. cikk / 12 Összességében legelőnyösebb ajánlat "megállapíthatatlansága"
Kérdés: A gyakorlatban mely esetekben fordulhat elő, hogy az összességében legelőnyösebb ajánlat a Kbt. 90. §-ának (2) bekezdésével nem állapítható meg? Lehetőség szerint kérjük a válasz példákkal történő megvilágítását.
6. cikk / 12 Közjegyzői sorrendcsere korrigálása
Kérdés: Mi történik, ha a sorsolást követően a közjegyzői okiratban a közjegyző felcserélte a sorrendet, de ez csak az utólagos ellenőrzés során derül ki?
7. cikk / 12 Ajánlati elemek pótolhatatlansága
Kérdés: Vannak-e olyan ajánlati elemek, amelyekre nem biztosítható a hiánypótlás lehetősége?
8. cikk / 12 Ajánlattevő kiválasztása közjegyző előtti sorsolással
Kérdés: A kiírás szerint az ajánlatkérő öt jelentkezőt fog felhívni ajánlattételre. (Tárgyalásos eljárásról van szó.) A kiírás azt is tartalmazza, hogy az öt ajánlattevőt a benyújtott referenciák figyelembevételével választja majd ki a jelentkezők közül, és egyenlő érték esetén közjegyző jelenlétében sorsolást tart. Nem sérti ez az eljárás az esélyegyenlőség alapelvét? Van-e erre az eljárásra egyáltalán lehetősége az ajánlatkérőnek?
9. cikk / 12 Elektronikus árlejtés alkalmazása nyílt eljárás esetén
Kérdés: Elektronikus árlejtés alkalmazható-e nyílt eljárás esetén? A Kbt. alapján – 77. és 90. § (5) bekezdése – úgy gondoljuk, hogy csak ajánlategyenlőség esetén alkalmazható. Vagy esetleg alkalmazható más esetben is?
10. cikk / 12 Közjegyzői sorsolás alkalmazhatósága
Kérdés: Közjegyzői sorsolás elvégezhető/alkalmazható-e nemzeti rezsimben, illetve a kétszakaszos eljárások ajánlattételi szakaszában?