8 cikk rendezése:
1. cikk / 8 Jogosultság tervek felhasználására
Kérdés: Ajánlatkérőként milyen jogokat kell megszereznem a tervek felhasználásához? Milyen korlátai vannak?
2. cikk / 8 Művészeti alkotások meghatározása
Kérdés: A művészeti alkotásnak van jogszabályi definíciója közbeszerzési szempontból?
3. cikk / 8 Kizárólagos jog, hirdetmény nélküli eljárás
Kérdés: Ha tovább szeretném terveztetni a beszerzés tárgyát az eredeti tervezővel, a kizárólagos jog miatt egyértelmű-e a hirdetmény nélküli eljárás, azaz van-e jogom indítani, vagy nem érdemes megpróbálni?
4. cikk / 8 Jogvédett mű átdolgozása közbeszerzési eljárás keretében
Kérdés: Ha a közbeszerzési eljárásban az ajánlattevő szerzői jogi védelem alá eső művet nyújt be ajánlata részeként, jogszerű-e a kiírásnak az a kitétele, miszerint az ajánlatkérőnek joga van a mű átdolgozására? (A kiírás szövege szerint minden ajánlattevői külön beleegyezés és kontroll nélkül.)
5. cikk / 8 Dokumentáció szerzői jogi védelme
Kérdés: Egy kiírásban azt olvastuk, hogy a dokumentáció a szellemi alkotásokról szóló jogszabályok védelme alatt áll. Ez valóban így van? És milyen jogszabályok mondják ezt ki?
6. cikk / 8 Igényjogosultság szerzői jogra
Kérdés: A tervező szerzői jogokra hivatkozva mikor kötheti ki igényét? Elég zavaros az ügy, ugyanis egy vázlatterv után már hozzájuthat nagyobb értékű feladatokhoz.
7. cikk / 8 Szerzői jog minősítése
Kérdés: Amennyiben az ajánlatkérő nem rendelkezik az előzményi terv (elvi építési engedélyes terv) szabad felhasználásának jogával, akkor a szerzői jog a közbeszerzési törvény által definiált kizárólagos jognak minősül-e, amelyre való hivatkozással az ajánlatkérő jogosult-e hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárást alkalmazni?
8. cikk / 8 Kiviteli tervek szerzői jogi védelme
Kérdés: Útépítési munkák kiviteli terveinek elkészítése szerzői jogokkal bír-e?