227 cikk rendezése:
221. cikk / 227 Nyílt eljárás szabályainak alkalmazása
Kérdés: A tárgyalásos eljárásokban kizárólag az arra irányuló Kbt.-szabályokat lehet alkalmazni?
222. cikk / 227 Konzultáció építési beruházásoknál
Kérdés: Építési beruházás esetén konzultáció tartható, amelynek időpontját az ajánlati felhívásban kell közzétenni (Kbt. 56. §-a). Ugyanez a helyzet a nemzeti rezsim esetén is? A 15/2004. IM rendelet 2. és 16. melléklete nem tartalmaz ilyen információadási lehetőséget. Hol lehet ezt feltüntetni? Általánosítva: mennyire lehet a kiadott mintáktól ilyen okból eltérni, illetve van-e lehetőség az eltérésre?
223. cikk / 227 Ajánlatok módosítása
Kérdés: A Kbt. 283. § (1) bekezdésének a) és b) pontja szerinti tárgyalásos eljárás során az ajánlat módosítása csak az ár tekintetében lehetséges-e, azzal, hogy kizárólag kedvezőbb lehet-e az ár, avagy az ár csökkentésével egyidejűleg az ajánlat egyéb tekintetben is módosítható-e?
224. cikk / 227 Tulajdonjog építési koncesszió esetén
Kérdés: Melyek az építési koncesszióval kapcsolatos főbb előírások? Építési koncesszió esetén kinek a tulajdonába kerül az épület?
225. cikk / 227 Összesített tájékoztató, közbeszerzés megkezdése
Kérdés: A 2004. május 1-je előtt közzétett "előzetes összesített tájékoztató" a közbeszerzési eljárás megkezdésének számít-e az új Kbt. előírásai szerint, ha a nyílt eljárás ajánlati felhívása még nem jelent meg?
226. cikk / 227 Eljárás hirdetmény közzétételével
Kérdés: Az új Kbt. rendelkezései szerint hirdetmény közzétételével indított eljárás lefolytatására árubeszerzés esetén kizárólag akkor van lehetőség, ha a nyílt eljárás eredménytelen volt?
227. cikk / 227 Egyetlen ajánlattevő az eljárásban
Kérdés: Mi történik az új Kbt. szerint, ha a nyílt eljárás esetén csupán egyetlen ajánlattevő pályázata érkezik be? A korábbi Kbt. alapján gyakorlat volt, hogy így is eredményes lehetett az eljárás, mindazok ellenére, hogy az ajánlati felhívásból látható volt, hogy más nem is tud indulni a pályázaton, mert az alkalmassági feltételeknek nem felel meg. Ilyen esetben hogyan érvényesül az esélyegyenlőség és az objektivitás? A megjelentetés előtt vajon mindezek felmérhetők, vagy nem?