723 cikk rendezése:
481. cikk / 723 Tárgyalás szabályainak meghatározása kétszakaszos eljárásban
Kérdés: Kétszakaszos eljárásban veszünk részt. Kérdésünk, hogy az ajánlati dokumentációban milyen részletességgel kell meghatároznia az ajánlatkérőnek a tárgyalás menetét, szabályait, eljárásrendjét?
482. cikk / 723 Felhívás és dokumentáció módosítása tárgyalás folyamán
Kérdés: A tárgyalások során az ajánlatkérő módosíthatja-e az ajánlati felhívásban és a dokumentációban foglaltakat?
483. cikk / 723 Ajánlattételi lehetőségek tárgyalásos eljárásban
Kérdés: A tárgyalás során milyen módon lehet ajánlatot tenni? Mi az értelme annak, ha e körben az ajánlatkérő kötelező írásbeli formát követel meg az ajánlattevőktől?
484. cikk / 723 Ajánlattevő részvétele a tárgyaláson
Kérdés: Milyen jogszabályi alapja van az ajánlatkérő azon rendelkezésének, miszerint ha az ajánlattevő nem vesz részt a tárgyaláson, akkor nincs lehetősége ajánlata megváltoztatására, és így az ajánlattételi határidőig benyújtott ajánlata képezi majd az elbírálás alapját?
485. cikk / 723 Részvételi dokumentáció hiánya
Kérdés: A részvételi felhívás szerint – amely tárgyalásos eljárásra vonatkozik – az ajánlatkérő nem készít részvételi dokumentációt. Megteheti ezt?
486. cikk / 723 Jegyzőkönyvtartalom tárgyalásos eljárásban
Kérdés: Tárgyalásos eljárásban az egyes tárgyalásokról (tárgyalási fordulókról) felvett jegyzőkönyveknek mi a minimális tartalma?
487. cikk / 723 Egy ajánlat tárgyalásos eljárásban
Kérdés: Nem vezet-e visszaélésre az, ha tárgyalásos eljárásban csak egy ajánlat érkezik, és az ajánlatkérő az egyetlen ajánlatot tevővel tárgyal? Összeegyeztethető-e ez a közbeszerzés jogintézményével, indokával?
488. cikk / 723 Tárgyalás időpontjának módosítása egyetlen ajánlat esetén
Kérdés: Van-e arra lehetőség, hogy ha tárgyalásos eljárásban csak egyetlen ajánlat érkezett, a tárgyalás megadott időpontját később módosítsa az ajánlatkérő? Ha igen, milyen feltételek mellett teheti azt meg?
489. cikk / 723 Ajánlattevő kiválasztása közjegyző előtti sorsolással
Kérdés: A kiírás szerint az ajánlatkérő öt jelentkezőt fog felhívni ajánlattételre. (Tárgyalásos eljárásról van szó.) A kiírás azt is tartalmazza, hogy az öt ajánlattevőt a benyújtott referenciák figyelembevételével választja majd ki a jelentkezők közül, és egyenlő érték esetén közjegyző jelenlétében sorsolást tart. Nem sérti ez az eljárás az esélyegyenlőség alapelvét? Van-e erre az eljárásra egyáltalán lehetősége az ajánlatkérőnek?
490. cikk / 723 Többfordulós eljárás kötelező igénybevétele
Kérdés: Kötelező-e többfordulós eljárás igénybevétele a megtárgyalandó ajánlatok számának csökkentése érdekében?