×

8. Közbeszerzési Levelek / 2004. augusztus 9.
TARTALOM

     
195. kérdés  
A pályázatot a régi Kbt. hatálya alatt írtuk ki, azonban a közbeszerzési eljárásban olyan problémák merültek fel, amelyek a régi törvény alapján nem, de az új előírások alapján megoldhatóak lennének. Alkalmazhatjuk-e az eljárásban a jelenleg hatályos törvényt?
Kapcsolódó címke:
196. kérdés  
Mikor teszi közzé a Közbeszerzések Tanácsa a minősített ajánlattevők jegyzékét?
197. kérdés  
Ajánlatkérőként van-e lehetőségünk arra, hogy tárgyalásos eljárást folytassunk le akkor, ha az megítélésünk szerint indokolt, azonban a Kbt. szerint körön kívüli az az ok, amely miatt ezt az eljárásfajtát kívánjuk alkalmazni?
Kapcsolódó címke:
198. kérdés  
Az ajánlati felhívásban van-e lehetőség arra, hogy a pótmunkákról is rendelkezzen az ajánlatkérő, vagy pótmunkák esetén a közbeszerzési eljárás eredményeként megkötött megállapodás módosítása, kiegészítése, esetleg új eljárás kiírása szükséges?
Kapcsolódó címke:
199. kérdés  
Ha az ajánlatkérő a pályázati felhívás közzétételére irányuló kérelmét visszavonja, elveszíti a közzétételi díjat, avagy az visszajár a részére, és amennyiben igen, milyen mértékben?
Kapcsolódó címkék:  
200. kérdés  
A Kbt. nem határozza meg, hogy mit jelent a lényeges változtatás fogalma a közbeszerzési eljárásban. Lényeges változtatás-e a pontozásos rendszer, illetve a részszempontok módosítása? Milyen eljárást kell követnie az ajánlatkérőnek, ha a felhívás és a dokumentáció feltételei lényegesen változtak (ugyanis ilyenkor nem alkalmazhatja a tárgyalásos eljárást)?
Kapcsolódó címke:
201. kérdés  
Hogyan határozza meg az egyes eljárásokban az új Kbt. az ajánlattételi határidőket?
Kapcsolódó címke:
202. kérdés  
Több évre áthúzódó pénzügyi fedezet esetén lehet-e több részre bontani egy létesítményt?
Kapcsolódó címkék:  
203. kérdés  
A Közbeszerzési levelek 2. száma 63. kérdésére adott válasszal kapcsolatban: a Kbt. 296. § g) pontja (4. számú melléklet) kivételt jelent-e az egyszerű eljárás alól, vagy sem? Melyek az "egyéb" szolgáltatások?
Kapcsolódó címkék:  
204. kérdés  
Mikor indítható hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás, és mikor gyorsított eljárás? Mennyiben tér el egymástól a két eljárásfajta?
205. kérdés  
Előre nem látható oknak minősül-e és ennek alapján alkalmazható-e a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás, ha az ajánlatkérőnek egy adott közbeszerzésre nem volt forrása, de ahhoz időközben hozzájutott? Továbbá előre nem látható ok-e az, ha egy javítási munkánál a feltárás során derül ki, hogy milyen konkrét tevékenységet kell elvégezni?
Kapcsolódó címke:
206. kérdés  
Mit értünk alkalmasságon az ún. kizárólagos jog tekintetében?
Kapcsolódó címkék:  
207. kérdés  
Van-e lehetőség a hirdetmény közzétételével induló nyílt eljárás alkalmazására a nemzeti értékhatárokat elérő értékű közbeszerzések esetén?
Kapcsolódó címkék:  
208. kérdés  
A tárgyalásos eljárásokban kizárólag az arra irányuló Kbt.-szabályokat lehet alkalmazni?
Kapcsolódó címke:
209. kérdés  
Tudomásunk szerint bizonyos esetekben az adótartozások végrehajtásánál is alkalmazni kell a közbeszerzésre vonatkozó szabályokat. Kikre terjed ez ki, egyáltalán van-e összefüggés az adóeljárás és a közbeszerzés között?
Kapcsolódó címkék:  
210. kérdés  
A tervpályázati eljárásokról szóló kormányrendelet tartalmaz-e szabályokat a meghívásos tervpályázati eljárásra, és ha igen, azok menynyiben térnek el a Kbt. meghívásos eljárásokra vonatkozó rendelkezéseitől?
Kapcsolódó címke:
211. kérdés  
Léteznek-e külön kizáró okok a tervpályázati eljárásokban az ajánlattevő tekintetében? Mely jogszabály rendezi ezeket?
Kapcsolódó címkék:  
212. kérdés  
Milyen külön előírások vonatkoznak a központosított közbeszerzési rendszerben a keretmegállapodásos eljárásokra? Mely jogszabály határozza meg az eljárási rendet?