Találati lista:
3761. cikk / 3959 Veszteséges működés mint kizáró ok
Kérdés: Cégünk hosszú távon megtérülő fűtés-korszerűsítési szolgáltatásnyújtással foglalkozik. Ez a tevékenység az első évben veszteséges volt. Többször előfordult, hogy a veszteséges működés miatt kizártak minket az ajánlattevők közül. Kérdezzük, hogy jogszerű-e a veszteséges működésre hivatkozással kizárásunk egy adott közbeszerzési eljárásból?
3762. cikk / 3959 Szerződéstervezet aláírása
Kérdés: Mennyire jogszerű az ajánlati dokumentációban becsatolt szerződéstervezet aláírását az ajánlattevőtől megkövetelni?
3763. cikk / 3959 Igazolások, nyilatkozatok a közbeszerzési eljárásban
Kérdés: Jól értelmezzük-e azt, hogy valamennyi igazolást csak eredeti vagy hiteles másolat formájában lehet beadni, a nyilatkozatokat pedig kizárólag közjegyző előtt lehet megtenni?
3764. cikk / 3959 Közszolgáltatók támogatott beszerzései
Kérdés: Közszolgáltatóra vonatkozik-e az egyszerű közbeszerzési eljárás lefolytatásának kötelezettsége abban az esetben, ha adott beszerzéséhez uniós, illetve egyéb forrásból származó támogatást kap?
3765. cikk / 3959 Lakásbeszerzés önkormányzat részére
Kérdés: 80-120 darab lakás beszerzésében (cserelakás) hogyan kell eljárni beszerzői oldalon akkor, ha a beszerzés önkormányzat részére történik?
3766. cikk / 3959 Éves közbeszerzési terv megküldésének kötelezettsége
Kérdés: Az éves közbeszerzési tervet a Közbeszerzések Tanácsának csak kérésre kell megküldeni, a KSZF-nek viszont kötelező megküldeni. Mi ennek az oka figyelemmel arra, hogy a KSZF elsősorban a központosított közbeszerzéssel foglalkozik?
3767. cikk / 3959 Közreműködő a közbeszerzési eljárásban
Kérdés: Ha a társaság részt vesz a közbeszerzési eljárás előkészítésében, akkor lehet-e a beruházásban pénzügyi bonyolító alvállalkozója, megbízottja?
3768. cikk / 3959 Bírálati szempontok egyszerű közbeszerzési eljárásban
Kérdés: Egyszerű közbeszerzési eljárásnál milyen szempontok alapján kell elbírálnia az ajánlatkérőnek az ajánlatokat? A Kbt. 300. §-a szerint ennél az eljárásnál nem kötelező alkalmazni és megadni a Kbt. 57. § (3) bekezdésének c) és d) pontja szerint a részszempontok értékelése során adható pontszám alsó és felső határát, és azt a módszert sem, amellyel megadja a ponthatárok közötti pontszámokat. Így az ajánlattevő részére nem világos, milyen szempontok alapján lesz elbírálva az ajánlata. Van-e erre ajánlás, gyakorlat vagy döntőbizottsági határozat?
3769. cikk / 3959 Kormányzati és közüzemi beszerzők
Kérdés: Mely szervezetek (személyek) tartoznak a Kbt. szerint a kormányzati beszerzők (központosított közbeszerzés) és közüzemi beszerzők körébe?
3770. cikk / 3959 Közjegyző előtti nyilatkozatok
Kérdés: Melyek azok a nyilatkozatok, amelyeket közjegyző előtt kell megtenni?
