4156. kérdés A szerződést kötő másik fél részéről kiadott igazolás kezelése
Milyen esetben szükséges a szerződést kötő másik fél részéről kiadott/általa aláírt igazolás benyújtása? A kérdés elsősorban arra vonatkozik, hogy van-e különbség arra vonatkozólag, hogy a szerződést kötő másik fél a Kbt. 5. § (1) bekezdés a)-c) és e) pontja szerinti szervezet, vagy egyéb szervezet?
4157. kérdés Értékelési szempontnak való megfelelés igazolásának módja
Van-e arra lehetőség, hogy az ajánlattevő alvállalkozó/magánszemély/egyéni vállalkozó bevonásával, megbízási/alvállalkozói szerződéssel igazoljon értékelési szempontnak való megfelelést? Ha igen, az értékelési szempont(ok) igazolására igénybe vett alvállalkozó magánszemély/szervezet is kapacitást biztosító személynek/szervezetnek minősül-e? Vagy csak az alkalmassági minimumkövetelmények igazolására igénybe vett személy/szervezet minősül annak?
4158. kérdés Esélyegyenlőség kérdése értékelési szempont mértékének maximalizálása esetén
Kifogásként merül fel, hogy az ajánlatkérő egy adott értékelési szempont mértékét úgy maximálta, hogy adott mértéktől mindenki maximumpontot kap, pedig cégünk ajánlata sokkal jobb a többieknél. Lehet ezt kifogásolni? Miért maximálja az ajánlatkérő az értékelési szempont mértékét, amikor tudja, hogy többen is jobb paraméterekkel tudunk pályázni, és értelmetlen ott meghúzni a határt, ami valójában a minimumkövetelmény? Véleményem szerint így nem esélyegyenlő a verseny.
4159. kérdés Referenciaérték előírhatóságának tilalma
Miért nem írhatja elő a referencia értékét az ajánlatkérő?
4160. kérdés Kapacitást biztosító szervezet részvétele a szerződés teljesítésében
Amennyiben az ajánlattevő a közbeszerzés tárgya szerinti referenciákra vonatkozó bevétel igazolására kapacitást biztosító szervezetet von be az ajánlatba, hogyan állapítható meg, hogy ebben az esetben – ha a kapacitást biztosító szervezet a teljes referenciakövetelményeknek való megfelelést igazolja (nem pedig szakemberekről és az ő tapasztalatukról, végzettségükről van szó) – milyen mértékben kell részt vennie a szerződés teljesítésében?
4161. kérdés Alvállalkozóra vonatkozó nyilatkozat módosítása
Nem tudjuk biztosan, hogy lesz-e alvállalkozónk egy nyílt eljárásban. ESPD-ben jelöltem, hogy lesz, de lehet, hogy mégsem. Később is jelezhetem az esetleges változást a teljesítésig?
4162. kérdés Alvállalkozó megjelölése, cseréje
Az ajánlatunkban megjelölt alvállalkozót minden esetben meg kell jelölni a szerződésben? Lehet cserélni később?
4163. kérdés Árlista hibájának javítása
A bontást követően észleljük, hogy a részletes árlistánkba hibás tétel került. Két tételt felcseréltünk, azaz az egyik nagyon magas, a másik nagyon alacsony lett. A két termék árát más-más mennyiséggel kellett kalkulálni, tehát a csere a teljes ajánlati árat is változtatja. Nem a mérték érdekes, mert nem különösebben fontos a két termék, hanem az elv. Lehet ezt javítani? Milyen módon? Ha az egyik tétel így marad, aránytalanul alacsony lenne az ár. Javíthatjuk ezt a szerződés aláírása után?
4164. kérdés Szerződés aláírása részajánlattétel esetén
Együtt kell-e aláírni az egyes részekre vonatkozó szerződéseket?
4165. kérdés Számítási hiba kezelése az elektronikus közbeszerzésben
Számítási hiba tekintetében a Kbt. 71. §-ának (11) bekezdése és az EKR rendelet 20. §-ának (5) bekezdése között egy igen markáns különbség van, aminek az alkalmazása fejtörést okoz. Törvénnyel nem lehet ellentétes kormányrendelet, tehát a törvény szövege kellene legyen az irányadó, azaz a számítási hiba javítását az ajánlatkérő végzi el, ugyanakkor az EKR rendelet szerint az ajánlattevő javítja, ráadásul érvénytelenséget is kapcsol hozzá. Mi a hivatalos álláspont, az ajánlatkérőnek hogyan kell eljárnia számítási hiba esetében?
4166. kérdés Iratbetekintés az elektronikus közbeszerzésben
Hogyan történik az iratbetekintés az EKR-ben?
4167. kérdés Ajánlatok bontásának nyilvánossága az EKR-ben
Az elektronikus bontás ugyanúgy nyilvános lesz, mint az iratbetekintés, vagy csak nyilvánossá tehető az ajánlatkérő által?
4168. kérdés Üzleti titok kezelése az EKR-ben
Sok esetben vannak olyan részei az ajánlatunknak, amelyeket bizalmasan kellene kezelni. Kérhetjük ezt a kiírótól elektronikus közbeszerzési eljárásban?
4169. kérdés Határidőkorlát az EKR-ben I.
Az EKR-ben a kiegészítő tájékoztatás kérésének biztosítására, illetve a hiánypótlásra is érvényes a 8-16 óra közötti korlátozás?
4170. kérdés Határidőkorlát az EKR-ben II.
Az EKR-ben az ajánlatok bontására is érvényes a 8-16 óra közötti korlát? Jól értjük, hogy ez akkor valójában a 8-14 óra közötti időszak?
4171. kérdés Elektronikus közbeszerzési kötelezettség
Az összefoglaló tájékoztatót korábban elindítottuk, de azt követően hatályba lépett a kötelező elektronikus közbeszerzés. Lefolytathatjuk még papíralapon az eljárást?
4172. kérdés Ismeretlen személy szervezethez rendelése
Hogyan lehet annak elejét venni, hogy illetéktelenek ne lássák az adataimat, eljárásaimat? Arra gondolok, hogy valaki, valahogy bekapcsolódott a szervezet működésébe, és látja az EKR-ben az eljárásokat.
4173. kérdés Jogosultsági kérelem módosítása, visszavonása
Teljesen véletlenül kattintottam egy szervezethez csatlakozási szándékkal. Tudom-e ezt törölni?
4174. kérdés Kbt. hatálya alá nem tartozó szervezetek közbeszerzési kötelezettsége
Egyházközségünk 100 százalékos, magyar forrásból származó támogatást kapott új templom építésére. A becsült érték a nemzeti értékhatárt meghaladja, de az uniós határt nem éri el. A Kbt. 5. § (2) bekezdés a) vagy b) pontja alapján szükséges közbeszerzési eljárással kiválasztani a kivitelezőt?