×

179. Közbeszerzési Levelek / 2015. február 18.
TARTALOM

     
3572. kérdés  
Szubjektív kizáró ok, ha az ajánlattevő a szerződéses kötelezettségét súlyosan megszegte, és ezt a tényt jogerős közigazgatási vagy bírósági határozat – amely két éven belül kelt – megállapította. Honnan számít a kétéves határidő kezdete? A gyakorlatban mi tekintendő súlyos szerződésszegésnek? A szerződésszegés milyen "foka"? Van-e erre esetleg valamilyen útmutató?
Kapcsolódó címkék:  
3573. kérdés  
Változnak-e 2015. január 1-jétől a közbeszerzési értékhatárok?
Kapcsolódó címke:
3574. kérdés  
Nagyon sok jogszabályváltozást láttunk az év végén. A Kbt.-t milyen módon érintették a módosítások?
Kapcsolódó címke:
3575. kérdés  
Pótolható-e az a hiány, hogy az ajánlaton, illetve annak csomagolásán nem tüntettük fel a "Határidő előtt nem bontható fel!" megjelölést? Vagy emiatt érvénytelen az ajánlat?
3576. kérdés  
Az ajánlatkérő előírta, hogy az ajánlattevőnek e-mailben vagy telefaxon vissza kell igazolnia, hogy a részére küldött iratokat – ideértve a kiegészítő tájékoztatást is – megkapta. Hol tartalmaz a jogszabály ilyen kötelezettségeket? Előírhatja ezt az ajánlatkérő?
Kapcsolódó címke:
3577. kérdés  
Kötelezővé teheti-e az ajánlatkérő a gazdasági társaság alapítását egy adott közbeszerzés vonatkozásában?
3578. kérdés  
A gyakorlatban melyek azok a beszerzések, ahol be kell jelenteni a teljesítésben személyesen közreműködők nevét?
3579. kérdés  
Hároméves határozott időtartamú szerződést kötöttünk az ajánlatkérővel. Ha a cégadatainkban változás áll be, ezt jelentenünk kell, vagy az ajánlatkérő folyamatosan ellenőrzi a cégállapotot a szerződés fennállta alatt? Ha jelenteni kell, akkor a változás bejegyzését követően?
Kapcsolódó címke:
3580. kérdés  
Az ajánlatkérő előírta, hogy ajánlatunkat a szerződés teljesítésének időszakára is figyelemmel úgy kell megtenni, hogy a vállalásokat akkor is teljesíteni tudjuk. Hároméves, határozott időtartamú szerződésről van szó. Jelenleg nehezen tudunk előre tervezni. Mit vegyünk figyelembe ebben az esetben a tervezéskor?
3581. kérdés  
24 hónapra kötöttük meg a szerződést. Az ajánlatkérő egy év után meg kívánja szüntetni azt, teljesítésképtelenségre hivatkozással. Mi a teendő ilyen esetben? Megteheti? Kárigénnyel élhetünk?
Kapcsolódó címke:
3582. kérdés  
A cég, amellyel szerződtünk, felszámolás alá került. Mit tehetünk? Gyorsított eljárást indíthatunk a fennmaradó még teljesítetlen részre, esetleg közbeszerzés mellőzésével is beszerezhető a hiányzó termék?
3583. kérdés  
Az ajánlatkérő előírta, hogy nyomtatványgyártásnál a szerződés tartama alatti jogszabályváltozásokhoz kell igazítani az okmányvédelmi tervet a vonatkozó jogszabály hatálybalépésétől számított 15 napon belül. Kérheti-e ezt az ajánlatkérő úgy, hogy nem hív fel minket a jogszabály aktuális változására? Ilyenkor nekünk kell azt figyelnünk?
3584. kérdés  
Közös ajánlattevőként megtehetjük, hogy csak a beszerzés koordinálásában veszünk részt, és erre írjuk a konzorciális szerződést is?
Kapcsolódó címkék:  
3585. kérdés  
Közös ajánlattevő közreműködése lehet 10 százalék alatti?
3586. kérdés  
Az árlejtéssel kapcsolatos általános információkat az ajánlatkérő megadta a dokumentációban. A részletes információkat mikor és kinek adja meg? Mi ennek a menete? Ki kapja meg az ún. árlejtési felhívást?
Kapcsolódó címke:
3587. kérdés  
Elektronikus árlejtés alkalmazására minden esetben lehetőség van?
Kapcsolódó címke:
3588. kérdés  
Ismétlődő jellegű közbeszerzést milyen feltételekkel lehet közzétenni és milyen tartalmú ilyenkor a felhívás?
3589. kérdés  
Megjelölhet-e az ajánlatkérő két helyszínt az ajánlatok leadására?
Kapcsolódó címkék:  
3590. kérdés  
A kiírással kapcsolatban a vártnál nagyobb számú kiegészítő tájékoztatás iránti kérelem érkezett. Megfontoljuk, hogy visszavonjuk a felhívást. Lehetséges-e ez és milyen feltételekkel?
3591. kérdés  
Kell-e indokolni azt, ha az ajánlatkérő nem ad lehetőséget részajánlattételre?
Kapcsolódó címke: