×

88. Közbeszerzési Levelek / 2008. november 24.
TARTALOM

     
1764. kérdés  
Lehet-e új, illetve több felolvasólapot készíteni egy eljárás keretén belül?
Kapcsolódó címke:
1765. kérdés  
Kétszakaszos eljárásban jogszerű-e az az ajánlatkérői eljárás, miszerint az ajánlati dokumentáció legkorábban a részvételi szakasz eredményhirdetését követően vehető át?
Kapcsolódó címkék:  
1766. kérdés  
Kétszakaszos eljárásban veszünk részt. Kérdésünk, hogy az ajánlati dokumentációban milyen részletességgel kell meghatároznia az ajánlatkérőnek a tárgyalás menetét, szabályait, eljárásrendjét?
Kapcsolódó címkék:  
1767. kérdés  
A tárgyalások során az ajánlatkérő módosíthatja-e az ajánlati felhívásban és a dokumentációban foglaltakat?
1768. kérdés  
A tárgyalás során milyen módon lehet ajánlatot tenni? Mi az értelme annak, ha e körben az ajánlatkérő kötelező írásbeli formát követel meg az ajánlattevőktől?
Kapcsolódó címkék:  
1769. kérdés  
Milyen jogszabályi alapja van az ajánlatkérő azon rendelkezésének, miszerint ha az ajánlattevő nem vesz részt a tárgyaláson, akkor nincs lehetősége ajánlata megváltoztatására, és így az ajánlattételi határidőig benyújtott ajánlata képezi majd az elbírálás alapját?
1770. kérdés  
A részvételi felhívás szerint – amely tárgyalásos eljárásra vonatkozik – az ajánlatkérő nem készít részvételi dokumentációt. Megteheti ezt?
Kapcsolódó címkék:  
1771. kérdés  
Az ajánlatok elbírálásáról szóló összegzésnek milyen mélységben kell tartalmaznia a nyertes ajánlattevő kiválasztásának indokát? (Adott eljárásban a bírálati szempont az összességében legelőnyösebb ajánlat volt.)
Kapcsolódó címkék:  
1772. kérdés  
Mivel indokolható a gyakorlatban, ha a közbeszerzési eljárás eredményeként kötött megállapodás időtartama a négy évet meghaladja? Egyáltalán lehetséges ilyen hosszú időtartamra a szerződéskötés?
Kapcsolódó címke:
1773. kérdés  
Az ajánlatkérő úgy rendelkezett a felhívásban, hogy – egyebek mellett – az el nem bírált, cégbírósághoz benyújtott kérelmet eredetiben vagy közjegyző által hitelesített másolatban kell csatolni. 2008. július 1-jétől azonban ez a kérelem már kizárólag csak elektronikus formában létezik, kinyomtatva nem hiteles. Hogyan teljesítsük a felhívás fentiek szerinti részét?
Kapcsolódó címke:
1774. kérdés  
Közös ajánlattétel esetén a kizáró okok/alkalmassági feltételek körében melyek azok, amelyeket minden ajánlattevőnek külön-külön kell igazolnia? Lehetséges, hogy ezt tételesen felsorolják?
Kapcsolódó címkék:  
1775. kérdés  
Mi az értelme annak, hogy az ajánlat üres oldalait is szignálni és számozni kell?
Kapcsolódó címke:
1776. kérdés  
Egyes uniós tagállamokban bizonyos igazolásokat, kivonatokat nem bocsát ki a hatóság/bíróság úgy, mint Magyarországon. (Például Ausztriában – tudomásunk szerint – nem létezik aláírási címpéldány.) Ha bejelentésköteles alvállalkozónk nem magyarországi letelepedésű, ilyen esetekben mit tegyünk, illetve mit csatoljunk?
Kapcsolódó címkék:  
1777. kérdés  
Ha az ajánlatkérő elektronikus árverést alkalmaz, milyen terjedelmű, illetve tartalmú információkat kell közölnie az ajánlattevőkkel?
Kapcsolódó címke:
1778. kérdés  
Mi a helyzet akkor, ha a szerződés tárgya szolgáltatást és árut is tartalmaz? Az egybeszámítás úgy rendelkezik, hogy csak azonos típusú tárgyak esetén kell egybeszámítani, de mi abban az esetben a helyzet, ha a szerződés tárgya mindkettő, akkor ezt egybe kell számítani?
1779. kérdés  
Az ajánlatkérő meghosszabbította az ajánlattételi határidőt, de nem jelent meg időben a felhívás, ezért e-mailen jelezte, hogy mégis az eredeti határidő él. Nem tudtuk időre befejezni az ajánlat összeállítását, mivel pénteken kaptuk az e-mailt, és a leadási határidő következő hét kedd volt. Visszakövetelhetjük-e a dokumentáció árát?
1780. kérdés  
Közös ajánlattétel esetén ki írja alá azt a nyilatkozatot, amelyben tárolókapacitás meglétéről, munkavédelmi előírások betartásáról stb. kell nyilatkozni?
Kapcsolódó címkék:  
1781. kérdés  
Tárgyalásos eljárásban az egyes tárgyalásokról (tárgyalási fordulókról) felvett jegyzőkönyveknek mi a minimális tartalma?
Kapcsolódó címkék:  
1782. kérdés  
Nem vezet-e visszaélésre az, ha tárgyalásos eljárásban csak egy ajánlat érkezik, és az ajánlatkérő az egyetlen ajánlatot tevővel tárgyal? Összeegyeztethető-e ez a közbeszerzés jogintézményével, indokával?
Kapcsolódó címkék:  
1783. kérdés  
Hogyan kell értelmezni az ajánlattételi felhívásnak azt a rendelkezését, miszerint az ajánlatkérő felkéri az ajánlattevőt, hogy lehetőleg minden, tartalommal bíró oldalt sorszámozzon? És ha nem sorszámoz, mert nincs rá "lehetősége", az milyen következménnyel jár a kiírás megfogalmazását alapul véve?
1784. kérdés  
Mi a teendő, ha nem kapjuk meg a bontási jegyzőkönyvet, és rajtunk kívül minden más ajánlattevő megkapja?
Kapcsolódó címke:
1785. kérdés  
Az ajánlatkérő szabadon döntheti-e el, hogy idegen nyelvű okiratról/dokumentumról hiteles fordítást kér, vagy csak pontos magyar nyelvű fordítást?
Kapcsolódó címkék:  
1786. kérdés  
Van-e arra lehetőség, hogy ha tárgyalásos eljárásban csak egyetlen ajánlat érkezett, a tárgyalás megadott időpontját később módosítsa az ajánlatkérő? Ha igen, milyen feltételek mellett teheti azt meg?